Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 08. 2009.   #41
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Ko misli da radnika silom ili propisima tera da radi na jako je pogrešnom putu.

Koliko primećujem ovde zaposleni, na nekim menadžerskim pozicijama su ti koji hoće da zadržavaju ljude. Ljudi se zadržavaju tako što je radno mesto poželjno, ili zaradom, ili imidžom, ili radnim vremenom, ili nekom prednošću, pa ni ne trebaju nikakve klauzule.

Ironija sudbine je kada vlasnik biznisa brani prava radnika a oni koji su zaposleni, brane princip da se drugi zaposlenici na neki način prinuđuju. (Kad malo bolje pogledam, trenutno sam obučen u crvenu majicu)

Ja nikad nisam radio za nekog, već šest godina imam svoju firmu, sada već dve (mora i žena biti nezavisna). Zapošljavao sam nekoliko radnika do sada i moj princip je uvek bio isti:

- Ovaj posao je jednostavan, imaš merljiv obim posla koji treba da uradiš, i to je sve. Plata, mala, nikad ne kasni. Kada nađeš posao koji ti bolje odgovara možeš slobodno da ideš. -

I svi ljudi su pre ili kasnije našli neki, bolji, ili bar bolje plaćen posao. Sa svima sam u dobrim odnosima i uglavnom su mi preporučili nekog prijatelja koji ih je zamenio.

Posao koji nudim je poželjan za ciljnu grupu kao što je pokretač ove teme (studenti koji mogu da rade ful tajm ili svršeni diplomci). Posao treba biti poželjan za neku ciljnu grupu i to je sve. (trenuto ne primamo ljude).

Zadržavati čoveka koji hoće da ode, tužbe, alo bre ljudi slušate li vi sebe? To je beskorisno i obiće se o glavu kad imate posla sa hrabrim ljudima sa dovoljno drskosti i bezobrazluka koje ne možete zaplašiti.
Markok je offline   Odgovorite uz citat