Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 06. 2011.   #10
squirll
Wait, What?
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2010
Poruke: 148
Hvala: 8
188 "Hvala" u 14 poruka
squirll is on a distinguished roadsquirll is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao nn.nn Pogledajte poruku
Baš to, zašto bi koristio WP, ako nećeš bazu. A može i da se obrne, ako hoćeš WP, zašto nećeš bazu?

UBR, 2M postova nije malo, koliku posetu očekuješ?
Pa ne bih ni ja korstio WP vec neki mali sajtu nekom FW (cisto ako zatreba da se prosiri nesto) i to staticki bi radilo odlicno.. ALi klijent ima vec nekoliko hiljada postova i komentara... e sad meni ni to nije problem opet mi lakse izvuci iz WP-a podatke i integrisati u novu scriptu, al eto klijentu se zuri i misli da ce ovo biti brze i bolje... ja se bas ne slazem sa tim al ko mene sta pita...

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
nema razloga da se bilo koja baza zakuca zbog 2M rekorda, ako se to desava znaci da ili nije dobro podesena ili podaci nisu dobro indeksirani... u slucaju WP-a problem je u gomili upita koji su generalni, a vracaju sortirane podatke, ali niko te ne sprecava da te podatke uvuces u zasebne tabele, pa da ih onda odatle koristis...

ako drzis sve u fajlovima onda ne mozes da sortiras te podatke, pa postoji problem kako bi pravio listu postova?
Pa da sve zavisi od vise faktora al znaju kako su njegovi mysql-ovi serveri konfigurisani i kako WP zna biti zahtevan.. ima da kipi na sve strane...

Citat:
Originalno napisao miks Pogledajte poruku
Sad je pitanje u kojim slucajevima ti treba da citas te postove. Ako treba da ih samo sluzis pogledaj kako radi w3 total cache, ako ti treba neko indeksiranje i pretraga uzmi Zend Lucene.
Meni treba samo da ih sluzi... Prikaze ih na index strani, otvoris post/artikal....i to je to ..
__________________
Svakog dana uvlacim linije pa misle da se drogiram.
squirll je offline   Odgovorite uz citat