Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 07. 2006.   #3
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

pre nekog vremena mozda godinu dana ili tako nesto, razvio sam svoj CMS.
CMS koji razvijas za sebe se u potpunosti razlikuje od gotovih resenja, sama pocetna filozofija rada treba biti mnooogo drugacija.

Cinjenica je da 90% sajtova je identicno po aplikacijama koje koriste. Malo slozenija news aplikacija u stanju je da pokrije veoma sirok spektar nekog veb sajta. Sve u svemu moj cms se sajstoji od svega 8 aplikacija od kojih u 99% slucajeva koristim samo 5.
Ponta je razviti cms za koji ces lako pisati module za administraciju, a sam ispis iz baze isl je iovako uvek isti ako se radi o istoj db tabeli.

Znaci osnovna prednost tvog cms resenja jeste to sto se ono poklapa sa tvojom filozofijom rada, a ne obrnuto.

Ono sto si naveo kao prednosti gotovih cms resenja ja vidim iskljucivo kao mane, jer nijedno od tih resenja neces biti u stanju da razumes u potpunosti bez duboke analize.

CMS sistemi koji su pravljeni za veliku populaciju cesto obiluju gotovim resenjima drugih autora na koje opet nisi navikao i svako parce koda je pisano na drugaciji nacin... sa drugacijom filozofijom i drugacijom krajnjom idejom
cvele je offline   Odgovorite uz citat