Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 08. 2010.   #19
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

@bluesman & @blackshtef Pogledao sam detaljno postove i našao objašnjenje zašto je za @blackshtef-a moj savet "koristan == 0". User eclipse je postavio pitanje o Unix permisijama nad fajlovima i pristupu fajlovima na različitim sistemima. Moja greška je što sam ukačio da je blackshtef ostavio taj post pa je komentar o prelasku na Unix delom bio u tom smislu.

Smatram da je prelazak sa Win na Lin često težak i zahteva dosta nerava. Dosta stvari oko podešavanja samog sistema ide teže nego na Win pa se samim tim mnogo korisnih stvari brže i detaljnije nauči. To sve utiče na razumevanje logike sistema, t.j. kako sve to funkcioniše a to bi bleckshtef-u pomoglo oko razvoja projekta(moje mišljenje i iskustvo - ne mora se niko složiti sa tim).
Smatram i da su MS proizvodi koncipirani da programeru olakšaju život, poboljšaju produktivnost ali ceo taj koncept, od samog začetka DOS-a i ukidanja permisija i root pristupa, koliko god da je ubrzao razvoj IT industrije isto toliko je nevolja doneo. Moje mišljenje je da je najveći nedostatak celog MS koncepta i njihovih alata mogućnost izrade proizvoda uz nizak nivo razumevanja međuzavisnosti delova sistema i uz uspavljivanje programerovog kritičkog uma, mada to ne mora biti pravilo kod svakog programera.

@bluesman to što ne umeš da prećutiš za mene nije problem. Više volim ljude koji su otvoreni, kažu šta misle pa makar i na lakat progovorili nego onu drugu, podmuklu varijantu. Moj komentar na to "da si ti ponešto naučio i ako radiš na Win" je da čitajući tvoje postove postoji bitna razlika u nivou znanja između nas dvojice, u tvoju korist.

@blackshtef - koliko je poređenje sa gumom i savetom da kupiš tenk korisno videćeš kako se sve više budeš mučio sa organizacijom fajlova i pokušajima da osiguraš sistem na način koji sada radiš. Takve aplikacije su odlične za reverzni inženjering a vremenom ćeš i sam zaključiti da ne treba menjati gume na oštećenim felnama. Sve u svemu, blackshtef, izvini na mom pokušaju da pomognem. Neću te više smarati i voleo bih da ne ulazimo u dalje diskusije.
vidak je offline   Odgovorite uz citat