Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 08. 2007.   #11
BrainDamage
Comfortably Numb
Professional
 
Avatar BrainDamage
 
Datum učlanjenja: 15.03.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 237
Hvala: 13
4 "Hvala" u 3 poruka
BrainDamage is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za BrainDamage Pošaljite poruku preko MSN za BrainDamage Pošaljite poruku preko Skype™ za BrainDamage
Default

Citat:
Originalno napisao dkurel Pogledajte poruku
Predivno, ali treba voditi racuna o jednoj stvari koju ljudi mahom previdjaju, a to je koliki je zapravo minimalni garantovani protok.
Nisam video nijednog provajdera do sada koji je naveo taj podatak u svojoj ponudi.

Znaci, sve i da daju 5 Mb/s (a verujem da daju) - to ce biti maksimalni moguci bandwidth a ne minimalni garantovani.

Bilo bi zanimljivo konacno videti pakete sa nekim nivoom SLA (Service Level Agreement) - ne samo kod SBB nego i inace.
Nema nijedne diskusije o provajderima i/ili paketima bez makar jedne napomene ovog tipa Ja do sad nijednom nisam imao situaciju da mi je protok manji od onog koji placam (128k - 15kB/s, itd), a nisam licno cuo ("licno" !== "citao na netu") ni da se neko zali da mu ne radi full (bar ne drasticno, par kB/s gore-dole nije nista).

Je l' ja zivim pod staklenim zvonom ili je TOLIKO traljav odnos placeno/realno kod ostalih internauta? Ili su oni koji imaju neke probleme s konekcijom bas toliko glasni da se cini da 90% ljudi placa jedno, a dobije drugo?
__________________
[size=1]Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. - Mark Twain
BrainDamage je offline   Odgovorite uz citat