Tema: Љуска
Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 06. 2008.   #39
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
@Lalalandobro, nije rečnik merilo, nego će svako da ima svoje merilo, pa onda rečnik više i ne treba. Tako to ide inače: "Ne moramo se držati Ustava kao pijan plota."
Mnogi zakoni takođe nisu odgovarajući, ali nisam siguran da je dozvoljeno kršiti ih?
Gledaj, ja nisam nikakav čistunac po tom pitanju, ali nekako mi nema smisla reči iz rečnika proglašavati za neodgovarajuče, a one koje nisu tamo za odgovarajuće.
Nema mesta tom poredjenjusa zakonima, recnik (odnosno pre leksikon stranih reci i pojmova, jer ovo o cemu ti pricas nije recnik) je skup objasnjenja za reci koje se koriste, a ne Boziji zakon kojim se reci "dozvoljavaju za upotrebu"... uzmi recimo Webster, oni svake godine dodaju gomilu novih reci, npr.
Citat:
to google - to use the Google search engine to obtain information about (as a person) on the World Wide Web
Znaci, ameri koriste glagol google, Webster to doda na svoj spisak, tako to ide, i to je jedini normalni put.. E sad sto kod nas ne postoji normalan leksikon stranih reci i izraza mladji od 20 godina, pa zato kompjuteraski pojmovi nisu "ozvaniceni" to je pitanje ekonomske situacije (ko ce da izdaje leksikone, jedva se i Hari Poter prodaje), ane toga sto su ti IT izrazi nelegalni za upotrebu... posto iako se Mikro knjiga i poneki domaci casopis trudili da spasu srpski jezik od Srba, de facto mi svi koristimo u govoru izvorne engleske reci, pa ce to vremenom da se "primi", isto kao televizija, rengen, radio program, ili pre toga sporet, srafciger, kiosk, rakija, pile (pilic je kokoska na turskom, ako nista znali), itd..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 05. 06. 2008. u 02:26.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat