Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 11. 2008.   #6
nordica
novi član
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Poruke: 4
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
nordica is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
problem sa static promenjivom je sto u jednom trenutku pozelis da se zakacis na 2 baze odjednom (load balancing ili sta vec), a ako konekciju cuvas kao static to ne mozes jednostavno izvesti... cim je promenis u jednoj instanci, menjas je svugde..

zato ja preferiram da mi svaka instanca ima svoju referencu na DB link, a php driveri su tako napravljeni da ce koristiti postojece konekcije ako mogu, tako da je prakticna razlika samo u jednom integeru vise po klasi sto je beznacajno u odnosu na dodatnu flexibilnost u radu sa vise baza...
znaci ti imas klasu koja nije staticka, atribut koji drzi mysql resource u okviru nje, koji takodje nije staticki i metodu kojom dodeljujes vrednost tom atributu koja je staticka? tako nekako?

ja kapiram sta znaci static, ali me buni jedna druga stvar. nadam se da pitanje nije previse glupo
znaci ako je static ta klasa ili, svjedno, link ka bazi, da li onda jednom kada se taj link kreira on vazi za mene koji sam pokrenuo ceo taj skript, i nekog drugog ko je dosao na sajt i isto tako pokrenuo taj skript ili svako ima svoj primerak?
nordica je offline   Odgovorite uz citat