Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 10. 2009.   #21
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Mister, prvo da ti kažem da mi se čini da ti samo "preletiš" preko onoga što napišem, ne pročitaš šta sam napisao nego požuriš da daš odgovor. Zatim, kada pričamo o nekim primerima, računam da nisi počeo da pišeš php kod prekjuče već da imaš iskustva i od ranije. Ima na ovom forumu dosta ljudi koji pišu php bar 10 godina i imaju gomilu napisanog koda, a vi konstatno insistirate da su od "pre nekoliko meseci preporučili ovo-ono". To je ok samo za ljude koji su počeli pre nekoliko meseci, a drugima pravi problem sa starim sajtovima.

Kada napišem:

Citat:
I da, kada sam ja prvi put pokušao tako nešto, i ja sam probao sa $string[N], očekujući da je ista sintaksa kao u C,..
To znači "kada sam pokušao prvi put pre 10-11 godina u php 3, očekivao sam da je sintaksa kao u C - ali NIJE, pa sam bio prinuđen da koristim {} umesto [].

Dakle, ranije je $string[4] generisao error, pa si morao da koristiš $string{4}. To je bilo totalno nelogično i tu nema dileme. Pa radiš tako godinama i onda od jednom izbace tu sintaksu, sada više ne može {} nego mora [] (kako je od početka i trebalo da bude). Pa kada su već napravili zabunu od početka, najmanje što mogu da urade je da (zbog ljudi koji su počeli da rade u php mnogo pre verzije 5.3) ostave da radi i jedno i drugo.

Nadam se da je sada jasnije zašto se bunim?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat