Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 02. 2010.   #74
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Cuj ti njega nikad nisam pisao JS aplikaciju! Pa sta radim poslednjih 6 meseci nego to sto radim
citaj pazljivo, rekao sam da nikad nisi pisao jq aplikaciju. sta si ti radio poslednjih pola godine nije moj problem

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Ono sto oni hvale je prednost koriscenja Jave nad JS u tako velikim projektima, a to ne da stoji... Kako god da okrenes jel znas ti za neku aplikaciju kompleksnu kao Google Wave koja je napisana u cistom JS? Sta mislis zasto ih nema?
grendmadrs and frogs. java je server side jezik, a javascript client side... to sto su oni izabrali javu + js (gwt) je njihova stvar... to je isto moglo da se napise u ruby+flash/flex ili bilo kojoj kombinaciji client i server side tehnologije

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Pogledaj recimo Tab kontrolu, jQuery UI za nju ima 7 eventa, Ext ima 40-tak...
ako ti fali neki event uvek mozes da ga bindujes.

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Ext ima direct tehnologiju za to, ili mozes svaku komponentu da vezes za REST url, jednom linijom codea...
moje misljenje o ovom se podudara sa ovih prvih par komentara

Citat:
As pablo says, yes i understand this as getting tied to Ext. Making server code to work only with one frontend(ExtJS), doesn’t look too fancy for me. If i want to make another frontend, lets say in Delphi for windows to get the same data its used in the server i would have to make other normal ajax functions to get that working in the other frontend.
But if you are going to use only ExtJS for the front end i can see that its good to use this.
generalno nemam nista protiv extjs-a, samo kazem da ne poznajes jq dovoljno da bi pricao o njemu... a bottomline je da je sve ovo i dalje samo javascript
xippi je offline   Odgovorite uz citat