Tema: Orion...
Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 10. 2012.   #1
chandler
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.01.2009
Poruke: 77
Hvala: 15
16 "Hvala" u 11 poruka
chandler is on a distinguished road
Default Orion...

Ne znam sta da radim s ovim Orionom, imam jedan drugaricin sajt tamo koji je od pocetka tu hostovan. Bio je haknut par puta, vecinom zato sto je bila joomla koju ja nisam updateovao, sem kad sam morao.

Dosta mi je bilo i joomle i njenih updatea, i prepravljanje templejta svaki put kad god je veci upgrade, pa pocrkaju plugini, pa moram da ih menjam, pa content ispocetka itd itd..

Prebacim sve lepo na wp, odradim templejt, content, promenim sve sifre, novu bazu, novog usera tamo, nov ftp pass, nisam cuvao nijednu sifru u winscpu, uvek copy paste, i sifre su bile generisane. Nasao sam i na serveru da dozvole nekih foldera nisu u redu, pa sam cimao support posto je owner bio neko drugi da to srede, izgubio vremena i vremena.

Zavrsim s tim, prebacim na wp, sve updateovano na zadnje verzije, i sajt juce haknut... Da li sam ja kriv? Ja mislim da su oni rupa.

Nasao sam jos nekoliko sajtova na istom serveru koji su hakovani od istog lika, naravno ako je http://www.yougetsignal.com/tools/we...on-web-server/ pouzdan, mada verovatno ne gresi puno.

Vidim i na es-u ima slucajeva kao sto je moj, i prosto se pitam sta sad da radim... Mogu prebaciti sajt na moj neki hosting i to cu i uraditi. Novac nazad ne mozemo ocekivati..

Imam sad par pitanja koja me muce oko shared hostinga..
1. Ako je npr neko hakno sajt sa istog servera, da li moze da dobije i pristup svim ostalim sajtovima na tom serveru? Pretpostavljam da ne, ali moram da budem siguran.

2. Ja verujem da je ovde haknut server, posto nisam jedini. Zanima me vase misljenje o ovome.
chandler je offline   Odgovorite uz citat