Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 04. 2012.   #25
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Ako sam te razumeo u ovom zadnjem delu poslednjeg posta, to je upravo single-page-app tj RIA "pristup" (proguglaj da vidis, ako vec nisi). Server je zaduzen samo za biznis logiku (ACL, auth, data, jos po neku sitnicu), dok cela UI logika je u Javascriptu koji je u browseru.
Prefetch u ovom tvom primeru vidim isto kao i fetch na click/swipe samo sto podatke dovuces u pozadini bez znanja korisnika. Ali ukoliko na prefetch dovlacis i dinamicki generisan html, onda sva UI logika ti nije na klijentu vec je ima i na serveru.

Da li je najcistije, zavisi ko i kako gleda na to. Npr. Googlovi proizvodi koriste upravo tu tehniku. Neki ljudi koji nemaju mnogo poverenja u clienta i sam javascript, misle da je to losa metoda, dok neki ne bi radili nista osim takvog pristupa.

Ja licno varijante ove tehnike (server: data, client js: UI) koristim za razvoj nekoliko godina inazad i meni je princip dosta cist. Ima i svojih mana naravno - kao i sve.
Mada opet sve to zavisi od app, nekada ima smisla kombinovati par tehnika kako bi napravio najbolje resenje za problem koji resavas.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat