Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 09. 2006.   #1
ZeroStyle
profesionalac
Qualified
 
Avatar ZeroStyle
 
Datum učlanjenja: 22.09.2006
Poruke: 115
Hvala: 0
2 "Hvala" u 1 poruci
ZeroStyle is on a distinguished road
Cool Kurs za izradu web stranica ! Moze pomoc

Pozdrav drustvo, ovako dobio sam ponudu od jednog edukativnog centra da predajem njihovim clanovima o web razvoju, tacnije oni zele edukovat mlade osobe i jedan od mnogo kurseva je i web dizajn, al ja sma preporucio da ga nazovu radije WEB RAZVOJ, jer web dizajn je samo jedna od grana na koju se moze pricat dosta. Ono sto oni od mene traze jest da napravim plan rada, kurs bi trajao mjesec i pol svaki treci dan ili drugi nisam siguran.

Posto je to veoma malo vremena da bi se sad naucilo mnogo potrebna mi je pomoc da mi predlozite ili ako je ko vec radio kakav plan malo pomogne.

Ja bi recimo to isao ovako:

Uvod,

Objasnjenje opcenito o web-u, njegova historija, nacin na koji funkcionise, relacije korisnik-server sta kako ono opcenito da bi bili upoznati s tim.

Zatim bi trebao pocet od osnove HTML-a

Struktura stranice, tabele, formatiranje sadrzaja, na sto treba voditi racuna, osnovne stvari tipa boja pozadine, ubacivanje slika, kreiranje tabela..

Kasnije bi trebalo po mom misljenju upoznat ih sa Css-om i koristenjem layera, o samom pozicioniranju i osobinama koje mogu dodjliti.

Kada nauce osnove za rad i urade recimo svoje prve web stranice dolazim do jedne tacke a to je dizajn, i grafike.

Morao bi ubaciti tu i mali tecaj photoshopa, osnove, crop, image size, cetkice, crtanje itd.. tako da mogu napraviti neki logo, srafuru, obline, malo dekoraciju slika itd..


Upoznat ih sa vaznoscu da njihov kod mora biti cist i jos mnogo toga mi prolazi kroz glavu ali nemam toliko vremena sad da bi ja uzeo stvar u svoje ruke i detaljno pravio plan zato ako mozete da mi pomognete oko ovog sta mislite koliko casova je potrebno za koji dio otprilike, kako napraviti cjeline, sta ih uciti a sta ne.

Znate kako ide ono 100 ljudi je uvjek pametnije od jednog tako i mi ovdje smo pametniji svi nego ja sam.

Pozdrav veliki i nadams e da cu dobiti adekvatne odgovore a ne tipa pa ako znas kako neznas sta treba ili imas ovo imas ono.

Poz veliki.
ZeroStyle je offline   Odgovorite uz citat