Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 10. 2007.   #28
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Usvojio sam neka njegova razmišljanja koja ću veoma uskoro primeniti na Pretraga.co.yu.
I ja sam usvojio neka tvoja razmisljanja

Elem, otvaranje firme je prolongiralo najavljene izmene [tek u ponedeljak startujem], pa sam napravio pauzu sto se tice marketinga... imate trenutno 2 pozicije slobodne [7-ica je rezervisana za vizioshop, sutra cu znati definitivno], pa ko prvi devojci

Varagic mi je napomenuo dosta stvari na koje nisam obracao paznju do tada.
Prvo - dizajn treba da se menja, i da se baneri uklope u dizajn, da bude koliko-toliko prijatno za oko.
Bas sutradan [posle vidjanja sa Varagicem] sam upoznao dizajnera sa kojim cu definitivno da radim na duze staze.
Sada mogu da kazem da se potpuno novi dizajn radi, a ovaj odlazi u zasluzenu penziju. Vodimo racuna o estetici, da ne budemo "galerija banera".

Ja sam uvek drzao cene koje su realne, pa cesto i nize nego kod konkurencije.
Time sam dobio da imam 4-5 stalnih sponzora, i stabilne prihode, bez ikakvih stresova.
Signi [kaspersky] je na mycity-ju od februara 2005, Sky-express isto.
Pogodak je tu vec 2 godine, EXE-net je tu celu godinu.
Sva cetiri sponzora su tu bez prekida.
Uniwebhosting je tu dve godine, sa malim pauzama.
2 goidine se oglasavao i F-Secure [pozdrav za Conicu ]
To su redovni klijenti, i ja nikad nisam imao problema da mi zafali novac za server... a takvih prica sam se naslusao.

Ubacio sam i 728x90 baner, koji je namenjen za malo vece igrace... httpool ga uglavnom uzima.

Sto se tice cena, one su vec povecane, samo sto sam do sada starim klijentima davao po staroj ceni...
Najavim im uvek da cu za 3 meseca da im fakturisem po novoj ceni...
Cenu nikad ne podizem mnogo... uglavnom za po 30%... i uvek su svi sponzori nastavljali oglasavanje.

Necu dodavati nove pozicije da ne bi postali 'galerija banera', u planu je samo oglasavanje po sekcijama.

To je neko moje iskustvo, koje se pokazalo kao pozitivno.
Mislim da ne gresim sto drzim malo nize cene, jer mi to obezbedjuje stabilne sponzore.

P.S. I za razliku od drugih, postavio sam screenshot iz analyticsa za prikaz posecenosti.
Statistiku mycity-ja nikad nisam krio... a takav slucaj na zalost nije svuda, jer ljudi vole da uzdizu posetu svog sajta i napumpavaju cifre.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 21. 10. 2007. u 17:26.
Peca je offline   Odgovorite uz citat