Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 01. 2011.   #6
nedimtx
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 12.01.2010
Poruke: 20
Hvala: 14
0 "Hvala" u 0 poruka
nedimtx is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
Nisam neki stručnjak za ta pitanja ali čini mi se da nije u tvojoj moći da li ćeš izbeći Junk folder ili ne.

Predpostavimo da šalješ veću količinu email-ova. Google i Yahoo imaju sistem prepoznavanja spam mail-ova koji se zasniva na praćenju različitih parametara a većina nije pod tvojom kontolom kao na primer klikanje korisnika na dugme Spam kada dobiju tvoj email.

... ako koristiš samo mali funkciju na serveru a nemaš podignut Postfix šanse su ti još manje da sve to prođe...
... ukoliko ti je IP adresa dinamička ili si na shared hosting-u... šanse su ti isto tako male ...
Ne znam zašto tumače da je spam, ako se korisnik sam prilikom registracije na sajt odluči da ŽELI da prima mailove i odluči koliko često želi te mailove. :-)

Citat:
Originalno napisao webarto Pogledajte poruku
Šalji email preko GMail (SMTP) naloga i nećeš imati tih problema.
Probati ću tako. Hvala.

Citat:
Originalno napisao mangia Pogledajte poruku
Kod Hotmail-a skoro da i nema pravila.

Podešavao sam desetak mail servera i neki od njih su išli direktno u Junk, a drugi opet nisu nikada imali problema. Opet znalo se dešavati da ne stignu uopšte tj ne pojave se ni u Junk ni u Inbox-u.

Kasnije sam nalazio neke forme kod njih gdje prijaviš problem, pastuješ dio iz log-a gdje se vidi da je poruka isporučena pa onda oni nešto gataju, tuše, gnjave i naravno nikada se ne jave.

Onda sam sve pustio kraju i nakon 30'ak dana više se niko nije žalio. Odjednom su počeli stizati mailovi....
Zanimljivo.. čudan je hotmail

Citat:
Originalno napisao webarto Pogledajte poruku
Oni računaju da je lakše obilježiti šta nije spam/junk... Ja šaljem preko GMaila tako da svi signed by Google, i nema problema.
Imam shared hosting, dakle da registrujem na gmail jedan account i s njega da šaljem? Kako bih mogao napraviti da koristim google smtp za svoj domen??
nedimtx je offline   Odgovorite uz citat