Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 11. 2008.   #8
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

to sto reche eniax, i ono sto na njemu pises.
ja recimo tech blogove delim u dve kategoreije.

1) Blogovi koje pishu ljudi koji jesu dobri strucnjaci, ali ces tesko sta nauciti iz tih blogova, jer 90% sadrzaja su tekstovi zabavnog karaktera, tekstovi o privatnom zivotu, tekstovi gde sto ivanhoe reche autor vezba svoje PR sposobnosti...
Uspeh takvih blogova zavisi od vestine autora da ispricha prichu, i neretko su ti blogovi jako poseceni.

2) Blogovi koje pisu developeri koji mozda i nemaju nekog dara za pisanje i kitnjaste rechenice, i gde nemas 5 postova nedeljno, ali obichno na tim i takvim blogovima pronadjes resenje problema koji se ne pominje ni na zvanichnoj mailing listi aplikacije koja ti pravi problem i zbog chega si poslednja 3 dana na ivici nervnog sloma
Takodje tu mozes da naucish mnogo zanimljivih i novih tehnika, i da shvatish koliko ustvari jos imas da ucish.


E sad, pitanje je sta ti zelis, nevezano za blog.
Ako hoces da te dezurni prodavci magle i pr strucnjaci tapsu po ramenu na raznoraznim konferencijama - idi pod 1.

Ako hoces da podignes rejting na dzone-u, idi pod 2.

Po meni, na duge staze se vise isplati nesto kao opcija 2, mada i tu moras da znas da ispricas pricu, ali se treba drzati sustine.
Eniax je rekao da blog pomaze onoliko koliko mu se posvetis.
Ja delim to misljenje uz lagani twist - isplatice ti se onoliko koliko znanja nesebichno podelis .

I ne pricam tu o onome sto zna i mali perica koji je eto malo napredniji korisnik onoga o cemu ti pises. Treba biti baja pa podeliti one hard core stvari za koje si se muchio da ih skapiras->primenis->usavrsis->unovcis. Deluje ludo, ali ti se na kraju isplati visestruko.



Svako ko ti kaze drugacije autor je bloga pod 1.

:P
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat