Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 10. 2009.   #5
Croll
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 01.09.2006
Lokacija: Temerin
Poruke: 51
Hvala: 7
7 "Hvala" u 7 poruka
Croll is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Croll
Default Višejezični sajt

Rešavanju ovog problema treba pristupiti prvenstveno od potrebe klijenta. Kada sam rešavao ovaj problem, meni je najlogičnije bilo da dodam posebnu tabelu jezika i tabelu poruka sistema. Praktično varijanta 2 - Multirow approach.

Da bi to sve malkice zakomplikovao, id jezika sam dodao i u tabelu kategorija. Na ovaj način sam dobio da struktura sajta na svakom jeziku može biti skroz različita od drugog jezika a i broj jezika nije ograničen. Naravno, insistiram da postoji glavni, tj. podrazumevani jezik.

Preko .htaccess-a odradimo rewrite url'a i to je to. Sve adrese su unique, nema dupliciranja sadržaja, dodamo novi jezik kao i poruke sistema na dotičnom ako nam treba neki novi jezik.

Obzirom na to da su poruke sistema uglavnom standardne, ponuda raspoloživih jezika raste bez potrebe za velikim dodatnim radom.

To je neka moja odluka i nisam do sada imao potrebe da menjam ovu logiku iako bih to istog momenta uradio ukoliko bi se pokazalo da klijent ima potrebu koju nije moguće na ovaj način zadovoljiti.
Croll je offline   Odgovorite uz citat