Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 07. 2007.   #23
master-69
Master of the domain
Na probnom radu
 
Avatar master-69
 
Datum učlanjenja: 12.07.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 41
Hvala: 1
2 "Hvala" u 2 poruka
master-69 is on a distinguished road
Post

Citat:
Originalno napisao Goran Cirkovic Pogledajte poruku
Daću jedan primer: vlasnik "Persian shop"-a je izdvojio poprilično sredstava za reklamiranje svojih persijskih tepiha i rekao mi je sledeće:
Promocija na Internetu - 0 prodatih tepiha mesečno
Promocija u Halooglasima - do 50 prodatih tepiha mesečno
Promocija na lokalnoj TV i lokalnim lecima za poštanske sandučiće - preko 100 prodatih tepiha mesečno
Promocija na internetu nije bila uspešna jer nisu dobro odabrane mete. Dakle onaj ko je radio tu promociju, nije bio u tome temeljan.
Promocija u Novinama je naravno dovela do uspeha, jer ko hoće da kupi tepihe on ih i traži na stranici gde se prodaju tepisi... Nema lutanja...
Po mom mišljenju, ova treća opcija je trebala da bude primarna, jer naravno da će se najviše ćilima prodati po domaćinstvima, imali oni internet ili ne...
Jako je bitna procena koju vrstu marketinga ili reklame odabrati za odredjeni proizvod ili uslugu. Ono što je za jedan proizvod uspešno, za drugi može da bude katastrofalno neuspešno..
PS. Kopiram svaki moj post pa bih zamolio moderatora da ga ne briše bez razloga, jer želim konstruktivno da doprinesem u oblastima za koje mislim da sam stručan. Ovo je jedna od tih... Hvala...
master-69 je offline   Odgovorite uz citat