Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 06. 2008.   #43
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
Kontam, da ako ostavis mail na sajtu i kazes 'za kontakt obratite nam se na ovaj e-mail' logicno da samim tim dozvoljavas sve i svasta.
Nije tacno. Zakon trazi da postoji prethodna eksplicitna dozvola za konkretan oglas koji se salje emailom. Email koji je objavljen na sajtu ne sluzi za tako nesto.

Ne vidim svrhu, zasto uopste ulaziti u ovakvu diskusiju? Jedino jos spameri tvrde da je svako javno objavljne email adrese dozvola za slanje reklama i to obilato primenjuju. Cak i zakon to osporava.

Citat:
...ali moje misljenje je da nije spam ako nekom posaljes ponudu za koju smatras da bi mogao biti interesantan. Pre sam procitao bas u whitepaperu za permission marketing kako je neki roditelj rekao svom detetu da ne prica sa nepoznatim osobama a onda ga je dete pitalo a kako onda da upozna nove osobe. Po toj logici ako posaljes i samo jedan mejl nekoj kompaniji npr. poziv za sponzorstvo ta kompanija te moze optuziti za spam sto je bezveze. Koliko cesto dobijam press releasove od raznih marketing agencija a pogotovo koliko sam pre dobijao pa nikog nisam nazvao spamerom, ako mi se mail ne svidja ili ga obrisem ili ni ne otvorim.
To je samo stvar nivoa tvoje tolerancije. Problem sa spamom je upravo u tome sto ga je tesko matematicki definisati. Nas Zakon o oglasavaju tretira iskljucivo oglas, dakle, ako neko posalje reklamu (oglas) emailom nekome od koga prethodno nije dobio izricitu dozvolu da to uradi, prakticno je prekrsio zakon. To se ne odnosi samo na email, vec i na faks poruke, pa cak i telefonsko oglasavanje.

Citat:
praksi je takav pristup neostvariv, jer se mora dokazati da si ti dobio poruku protiv svoje volje da bi prekrsaj postojao
Po Zakonu, oglasavac mora da dokaze da je on od tebe dobio eksplicitnu dozvolu da ti posalje oglas. To sto tvoja adresa stoji na sajtu, u novinama, ili bilo gde drugde, nije eksplicitna dozvola njemu da posalje oglas.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat