Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 03. 2010.   #73
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Religija je svuda oko nas...razlicita su samo slepa verovanja i predmeti obozavanja.
Bog, novac, EU, Rusija, bratstvo i jedinstvo...bla, bla...!
Svaka od njih ne dozvoljava kriticka promisljanja i smatra se jedinom i pravom...nekada su nam malo stariji govorili "cuvajmo bratstvo i jedinstvo kao zenicu oka svoga"...na kraju svi oslepesmo.
Danas neki govore da "nesto" nema alternativu(?)...drugi prizivaju spasioca, Big brothera sa istoka...
Dakle te slepoce i iskljucivosti je uvek bilo i bice i u svakoj religiji postoje pastiri i ovce...pa sad svak' bira sta hoce da bude.
(Da me neko ne bi pogresno shvatio ili da ne uvredim bilo kojeg vernika...ja postujem verovanja drugih dok god me agresivnoscu ne pokusaju uvuci u njihov tor. Postovalac sam svih verovanja mojih predaka i veliki sam tradicionalista.)

Dakle iz mog stava se moze nazreti i odgovor na pitanje...svima treba dati mogucnost izbora domena pa tako i SPC-u.
Ali mi je jako licemerno ako bi neko ili neki koji su se olako odrekli cirilicnog pisma sada prozivali SPC i osporavali joj pravo da ucestvuje. Ne mislim ni na koga ovde, ali sam siguran da takvih ima i da su najglasniji.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat