Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 09. 2010.   #206
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao dacha Pogledajte poruku
A možda mi se stvarno sve ovo samo čini, čista predrasuda. A Ameri su fini i humani, pomažu ljudima po celom svetu za njihovo dobro, troše svoje resurse za dobrobit čovečanstva. Ajd' neka bude tako...
Ja samo kazem da gresis ako mislis da su stvari tako crno bele. Ili si dobar ili los. Ne ide to tako, ni kad pricas o jednoj osobi, a kamoli o celom narodu (ili cak vladi)... nekome su dobri, nekome su losi. Nekad su dobri, nekad su losi. Zavisno kako im odgovara ili iz kog ugla ti to gledas. Ameri su na vrhu, i kao i svako drugi gledaju svoja dupeta, prvo i pre svega. Oni su jako pragmatican svet i izazivaju ratove zbog svojih strateskih interesa. Isto to su radili i Rusi i Kinezi, dok su mogli. Radili smo i mi dok smo mogli, i to realno ponekad i kad nam uopste nije bilo u interesu.

Ali takodje ista ta zemlja jako puno i pomaze druge, mnogo vise od ostalih (gledano po ukupnoj kolicini novca koji daju). Ko je slao pomoc Haitiju? Ko sad pomaze u Pakistanu? Sve velike humanitarne i ekoloske organizacije su ili nastale tamo, ili imaju vrlo jaku pomoc iz US, i sa volonterima i sa novcem.

Naprosto zato sto ljudi nisu statisticki prosek, nego imas razne ljude, pa svako vuce na svoju stranu, jedni bi da pomazu, drugi da osvajaju, trece zabole za sve. Isti ljudi koju su jednoj situaciji za nasilje, u drugoj situaciji ce nekom pokazati milosrdje, zavisno od ugla iz koga posmatraju situaciju. I to je podjednako tako u svakoj zemlji, maloj ili velikoj, takvi su ljudi, a ljudi su svugde iste prirode, iako su je to naizgled prikriveno kulturnim razlikama.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat