Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 12. 2007.   #12
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pa sada, ja ne znam da li postoji neki limit, ali za sve što kupiš za firmu, i imaš račun na ime firme, možeš da uzmeš pare sa računa firme. Ja sam ranije kupovao sokove, coca-colu, kafu, vodu... sve te "potrošne stvari", tražim u prodavnici račun na ime firme, platim u cash-u a onda podignem sa računa firme na ime reprezentacije.

Što se reprezentacije tiče, tu moraš biti oprezan jer postoji limit, ako trošiš na reprezentaciju preko limita (mislim da je par stotina evra, ali nisam siguran) onda plaćaš porez i na to. Znači ne možeš da uzimaš koliko hoćeš.

Recimo ja kupujem i ove sitnice tipa tastatura, miš, zvučnici... uzimam račun na ime firme, platim u cashu a onda podignem kao sitne račune.

Server plaćam preko wire, sa deviznog računa firme. Donesem fakturu za server, napišem nalog da prebace XXX evra na račun YYY i to je to. Možda ti je to lakša varijanta nego da pravdaš preko računa nisam siguran da li postoji neka granica do kada može da se pravda kao sitni računi.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat