Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 08. 2009.   #17
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Verujte mi da su u praksi većina undo sistema zasnovana na mementu.
Ma sve je to ok, kad praviš tekst editor ili paint program, naravno da koristiš memento pattern jer postoji tačno jedan originator (tačnije, jedan po otvorenom dokumentu) i onda stekom memento objekata dobijaš lepi funkcionalni multilevel undo.

Ono o čemu se ovde (bar mi se čini) govori, je druga situacija - originatora je mnogo, zapravo svaki red svake tabele može biti originator i onda se situacija dosta komplikuje jer imaš dve mogućnosti - ili da praviš neku generičku tabelu za mementa u koju ćeš smeštati neke serijalizovane podatke o izmenama (što je blagi užas za kodiranje), ili ćeš imati po jednu memento tabelu za svaku klasu originatora, što je blagi užas za održavanje.

Opet da naglasim, sve ovo pričam ne iz iskustva, već iz spekulacije. A poslednji put kad sam radio nešto slično (CMS), svi objekti su bili nasleđeni iz neke osnovne klase, i imali smo relativno jednostavan recycle bin.
jablan je offline   Odgovorite uz citat