Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 07. 2009.   #24
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
To su shared SSL (wildcard) seftifikati gdje je 'host' ime hosting kompanije. Ako ti imas Misk0Webshop.com i imas SSL na ime misk0webshop.hostingkompanija.net i taj sertifikat je naslovljen na hosting kompaniju, ne ostavljas utisak prevelike ozbiljnosti i pouzdanosti.
SSL za Dedicated IP znaci da si ti i samo ti vlasnik tog sajta, IP-a (iznajmljujes u momentu izdavanja sert.) i to je ono sto klijentima daje sigurnosti.
Apsolutno si u pravu. Shared SSl odmah dize red flag (a cesto i poruku u browseru da sajt i ssl imaju razlicitog vlasnika). Mislim da se nismo razumeli za IP: sertifikat uzimas za URL (na primer, ja nemam dedicated IP sa mojim host paketom ali imam sopstveni sertifikat). Sad, ako se tu nesto sa ssl-om desava ispod haube a da toga nisam svesna, moguce je...

Kod online transakcija, sigurnost ce uvek da kosta bas zbog toga sto ne mozes da budes 100% sam svoj majstor. Na kraju krajeva, stvarno treba sesti i detaljno prouciti a posto je i tema diplomskog sigurnost online placanja, ne znam koliko ima smisla pojaviti se sa nekom budz varijantom.

p.s. da, da, ssl na server, ne u browser.

Poslednja izmena od Lalaland : 22. 07. 2009. u 16:55.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat