Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 09. 2008.   #40
pRED
devigner
Na probnom radu
 
Avatar pRED
 
Datum učlanjenja: 06.06.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 41
Hvala: 3
3 "Hvala" u 2 poruka
pRED is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
... nekako mi je flash ostao po strani a i sve manje nailazim na flash sajtove, narocito u odnosu na ono vreme eksplozije full flash sahtova.
To je sasvim logicno, posto se ne bavis flashom! Ja naprotiv imam suprotan dozivljaj, cini mi se da je flash postao upravo ono sto se i ocekivalo, a to je najbolji alat za online multimediju - da tako kazem.
Veliki broj online kampanja velikih brendova kao krajnje odrediste cilja na flash prezentaciju, tj. na ceo dozivljaj vezano za nju.

Medjutim postoji veoma puno prezentacija za koje flash nije podesan i to je sasvim ok. Posto je flash 'bum' prosao, mislim da su ljudi konacno shvatili sta je flash i gde mu je mesto a gde nije.

Ocekivati potpune SEO flash prezentacije za sada je jos nerealno, ne zaboravimo koliko se flash kasnije pojavio i macromedia tada nije ni imala na umu SEO za flash. Sa druge strane nisam siguran da li ce se to uopste i desiti.

Flash ostaje deo sistema, a SEO ce u flashu biti uvek na neki nacin limitiran, kao sto (malo glupav primer ali ) After Effects donekle moze da podrzi 3D ali nikad ne u tolikoj meri kao Maya ili 3D Max. Ali zato kombinacija oba alata daje fenomenalne rezultate.
__________________
ProgressiveRED - interactive web design by Stefan Kovac. Enjoy!
pRED je offline   Odgovorite uz citat