Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 08. 2008.   #4
nenana
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 20.08.2008
Poruke: 58
Hvala: 21
144 "Hvala" u 15 poruka
nenana is on a distinguished roadnenana is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Pa ja koliko vidim, JMS (konkretno npr. Apache ActiveMQ) podržava HTTP kao jedan od protokola za razmenu poruka (u tvom slučaju XML-ova). Pogledaj malo njihovu dokumentaciju itd.

Meni nije baš jasno da li oni tebi predlažu JMS za komunikaciju s njima, ili za tebe interno, a da sa njima fajlove razmenjuješ najprostijim HTTP POST-om.
Kreiranje xml-a nije problem vec dostavljanje tog fajla na nacin na koji mi do sada nismo radili. XML-ovi se salju i primaju sa eksternog url-a.
Oni su kao predlog izneli samo to da se fajlovi razmenjuju HTTP POST-om ali upravo je to ono sto nam je potpuno nepoznato jer nemam pojma kako se to radi i cime moze da se uradi na najlaksi nacin. I da li za tako nesto mora da se pise neki kod ili postoje gotovi programi.

jms su naveli kao predlog sta mozemo interno da iskoristmo za tako nesto posto smo mi i rekli da nemamo iskustva.

Na netu se uglavnom spominje java za takve stvari ali ja bih ako moze da se iskoristi neki gotov program ili ako vec treba da pisemo neki kod da onda to bude sto jednostavnije.
inace, xml se kreira i salje sa racunara koji je u lokalnoj mrezi.
nenana je offline   Odgovorite uz citat