Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 10. 2009.   #31
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Oslanjaš se na to da će SQL server pravilno optimizovati tvoj query.
Ja tu i vidim najviše problema - puno ljudi se oslanja na to na šta ne bi trebali da se oslanjaju

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Poenta je da je "prerana optimizacija zlo svih zala". Ako FW krene da se vuče, videćemo zašto i optimizovaćemo njegove query-je.
Pitanje je šta prestavlja termin "prerana optimizacija" odnosno sama reč "optimizacija". Ja sam zagovornik ideje da kada nešto radiš prvi put - odmah predvidiš sve moguće scenarije (šta god je moguće predvideti) i tako projektuješ i sistem i kod, uključujući i optimizaciju.

A kada imaš nešto završeno, pa kreneš da "optimizuješ" kada sve već funkcioniše, onda upadaš u zamku: kreiranje novih bug-ova. Ako si od početka krenuo sa "optimizacijom", onda odmah i rešavaš sve bug-ove, i kada je "završeno" - onda je završeno za sva vremena i nema šta da ideš kasnije da "dodatno sređuješ" kod.

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Ili, još bolje, poboljšaćemo FW da se bolje snalazi u takvim situacijama.
Tu je opet novi problem: ti "poboljšaš" (pretpostavljam da to znači "prilagodiš svojim potrebama"?) neki FW i radi super dok ne izađe nova verzija. A onda si u dilemi: da li da instaliraš novu verziju ili ne? Ako instaliraš - velike su šanse da izgubiš svoja "poboljšanja", ako ne instaliraš - gubiš sve dodatne features koje postoje u novijoj verziji.

Generalno, moj stav je da su ti "all purpose" FW jako zgodni za stvari koje se kreću u domenu: jednostavne do srednje komplikovane, a ako "uhvatiš" sebe da "poboljšavaš" neki FW, onda ili taj FW uopšte nije za tebe ili si prevazišao mogućnosti tog FW.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat