Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 03. 2012.   #17
Djuki
profesionalac
Professional
 
Avatar Djuki
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Pancevo
Poruke: 251
Hvala: 60
47 "Hvala" u 34 poruka
Djuki is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Djuki Pošaljite poruku preko Skype™ za Djuki
Default

Ovako, radio sam Zend, Kohana, Ci, Fuel, probao Yii

Redom:
Zend - Fantasticne mogucnosti, nadogradiv, proširiv objektan. Mana, suviše je havy guta memoriju. Verzija 2.0 uskoro izlazi, ima IoC, Event-e ... kažu da će biti brži 400%
Najbolje napisan frejmvork sa najboljom dokumentacijom. koristio bih ga za projekte gde load može da bude, gde ne očekujem veliku posetu.

CI - Koristio sam ga jako dugo, i po meni ovo je fw koji treba zaboraviti. Ovaj fw radi posao, i ako vam je samo to bitno može doći u obzir. Ali on jako sporo napreduje, ne koristi ništa od naprednih tehnika i nikada i neće.

Kohana - Naslednik CI-ja, mngo bolji, ali ima manu što nema module, tj njihovi moduli su zaptavo packages, ali nema modularnu strukturu. To je razlog zasto ga necu koristiti, inace ima mnogo dobrih modula, i dobru zajednicu.

Fuel - SVe najbolje iz svih frejmvorka - module, namespaceovi, Uskoro ce se pojaviti 1.2 verzija (1.2 RC za koji dan se očekuje). u verziji 2.0 biće još bolji (IoC container, novi ORM). Po mom mišljenju ovo je pravi izbor. Proširiv, potpuno objektan.

Po mom mišljenju CI je istorija. Sve ostalo su bolje opcije. ++ Za Fuel
__________________
Blog | Facebook | Twitter | PHP Srbija
Djuki je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje Djuki za poruku: