Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2010.   #36
Xpirit
Dejan Nikolić
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.11.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
Xpirit is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kolenoblata Pogledajte poruku
Vrlo interesantan podatak. Ajde da krenemo od onoga sto si rekao par postova unazad. Znaci sajtovi koji imaju 400-500 poseta dnevno imaju 5-6 zaposlenih koje placaju 1500 eura mesecno i imaju profit ( posto nece da rade za par stotina ) bar 1500 eura, sto znaci da zaradjuju 3000 eur mesecno.
I sada se ja pitam, ako je to tako lako, i ako ti imas toliko iskustva i znanja u tome, zasto jos uvek radis za nekoga? Zasto jednostavno ne das otkaz, zaposlis 6 ljudi i ima Bog da te vidi.
Nemaju 400-500 vec 4000-5000. Moras da imas neki inventar da prodas. Drugo, jaki su brendovi, gradjeni godinama. I nema svaki sajt sopstvenu infrastrukturu, vec je nekolicina njih deli. Zato i mogu tako. Ja to nisam naveo kao primer kako trebas ti da radis, vec kako je jedino moguce da se radi a da pod nekim uslovima diktiras cene.

I da, ja kad bih kretao samostalno u posao, ili bih ga radio ili ne bih. Upravo zato sto ne mogu i sto nije lako, radim za drugoga. Drugim recima zamenjujes teze. Internet u Srbiji jos uvek pruza mogucnost da razmisljas o poslu bez ulaganja ali to polako postaje utopija.

Postoji i alternativa naravno, a to je da sam obavljas sve navedene funkcije. Ima ih dosta koji to pokusavaju.

Edit: I da, imam i sajt koji jeste u prvih sto, sa 20.000+ poseta (sto nije presudno ali pomaze), koji ima 4 zaposlenih (bez prodaje i marketinga) i koji je postao profitabilan posle 10 meseci. Sto znaci da 10 meseci placas sve ove plate i gubis pare. I plate nisu 1500 evra ali sam prilicno siguran da imam najbolje placenog glavnog urednika jednog sajta na trzistu.Zato je veliki rizik uci u posao sa sajtovima koji se baziraju na originalnom sadrzaju. Ali zato oni koji se baziraju na UGC ili agregaciji zavise od velike posete, a ponekad im ni to nije dovoljno.

Poslednja izmena od Xpirit : 23. 10. 2010. u 19:35.
Xpirit je offline   Odgovorite uz citat