Tema: sql query
Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 04. 2007.   #13
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

Heh, za sada sam nakupio 2 porcije ćevapa i pivo. Ne bi mi palo na pamet da pokušavam to u životu da nije bilo te provokacije.

Što se tiče objašnjenja, od početka sam znao da moram po nečemu da grupišem, pa sam iz iskustva uradio trostruki inner join za tabelu b i gledao šta mogu sa tim da radim. Činilo mi se logičnim da poređam ID-eve od manjeg ka većim i da kreiram kolonu po kojoj će se vršiti dodatno grupisanje jer bih inače imao samo 3 reda. Postoje 3 varijante: sva 3 ista, prvi različit od druga 2 koja su ista i 3. slučaj. Na taj način mi je vrednost u 3. koloni u svakom grupisanju različita pa mogu da je izvučem. Na žalost, ne mogu da ilustrujem primerima jer nisam za svojim kompjuterom trenutno. Mogu tek za vikend napisati detaljan postupak ako nekog zanima.
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat