Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 01. 2006.   #10
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Jel ima neko dobre formule za pretvaranje iz RGB->HSB sistem i obrnuto?Ono sto ima da se nadje na netu je puno gresaka, i ne radi, tj. daje rezultate drugacije nego photoshop (a cenim da oni znaju kako se to radi

U svakom slucaju 100% korektan nacin da se izracuna kontrastna boja bi bio da se iz RGB izracuna hue, i to u stepenima (hue predstavlja ugao izmedju 0 - 360 ^ na krugu boja) i da se onda na njega doda 180 stepeni, pa da se to sve vrati u rgb...

samo sto nikako da nadjem gore pomenute formule za HSB

@mega_023: e izvini na greskama, kad sam probao, koristio sam promenjive glupih naziva: a i a_hex, pa sam onda kod prekucavanja hteo da im promenim imena da budu deskriptivnija, pa sam se zeznuo usput na par mesta su ostali stari nazivi...sad sam valjda ispravio..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat