Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 09. 2010.   #8
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Ideja jeste vrlo korisna za mnoge stvari, i sa tom idejom je valjda prvi krenuo Fast Company.

Ja smatram da vecina ako ne i svi koji su tamo u listama po zemlji odakle su ne misle da je to stvarno neki realan pokazatelj stanja stvari, u stvari to je slican pokazatelj kao sto je pokazatelj izbor najlepse devojke neke zemlje. Uticajnost je tesko meriti to je termin sa kojim se slicno barata kao u modnom biznisu sa "personality"-jem.

Ali ova lista moze imati neke druge koristi - npr. kako sam video u vecini zemalja se mogu naci Internet profesionalci na listi, mogu se upoznati nove osobe za nove projekte, mene je npr. jedna osoba tako dodala na Linkedin.

Slazem se da ovakvi modeli i druge top liste igraju na kartu ego boostinga i self promotion-a, ali to je manje vise tako i sa vecinom drugih drustvenih servisa - na Karikama korisnici najvise koriste ocenjivanje slika i postavljanje svojih slika zbog toga da vide koje ocene ce dobiti i rang liste, na FB mnogi ljudi prave sadrzaj kako bi dobili sto vise lajkova ili clanova fan strane ili bili bolji farmeri od drugih, na 4SQ da se dodatno show-offuju gde su bili, na Twitteru je mnogima bitno koliko imaju followera i RT... Da ne govorim o trendu postavljanja na FB slike sta imaju trenutno u tanjiru i sta rade kao da samo oni to rade ili izvestavanja gde su sada diskretno ili gde su bili stavljajuci do znanja neke stvari. Vec mi smesno kada vidim takve aktivnosti.

Sve dok korisnici ovakve stvari ne shvataju za ozbiljno vec za igru, zabavu i da malo iskoriste slobodno vreme koje imaju na Net-u, dotle je OK.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat