Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 06. 2010.   #7
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

To nikada nećeš potpuno rešiti ali ima načina da smanjiš maksimalno. Ja takođe ne podnosim ovo što kaže ovaj momak da je radio - to je klasično jajarenje (ako neko zna bolju reč - neka mi pomogne).

Pošto je ovde špijuniranje i prijavljivanje komšija dobilo razmere nacionalnog sporta, možeš da ponudiš nešto onima koji prijave takve slučajeve, recimo besplatnu članarinu ili free sms ili recimo da mu okešaš sliku kao član nedelje ... iznenadićeš se koliko će ljudi sami da prijavljuju takve slučajeve.

Zatim napraviš report tool, čim ga prvi prijavi - ovaj ne može ništa više nikome da šalje dok mu ne skineš flag da je spammer.

Pored toga, sistemski možeš da filtriraš poruke, ne postoji 1000 načina da se napiše .com ili .rs ... čim detektuje tako nešto, filter odmah flaguje i poruku i pošiljaoca.

I na kraju, ali ne i poslednje, možeš da staviš interval između 2 poruke, recimo niko normalan ne piše 10 poruka u minuti, ako to radi onda ima u "clipboardu" poruku koju samo kopira i šalje - znači kandidat za spam.

Ja sam obožavao moj hellban, ne samo što se tiče PP nego i postova na forumu, oni pišu kao ludi, postuju ... sve izgleda normalno osim što niko ne dobija njihove poruke niti ih bilo ko osim njih vidi na forumu.

Eto, to ti je nekoliko predloga, ne postoji 1 efikasno rešenje već nekoliko koji pokrivaju svako svoju teritoriju.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat