Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 11. 2006.   #31
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Zaboravih: što se glasanja tiče i kovertiranja glasova, šifri i slično, mislim da za to nema potrebe jer ne verujem da bi ovde bilo potrebe za "nameštanjem", ne znam ko bi i zašto to radio, naročito što očekujem da u zvaničnom žiriju budu svi zreli ljudi.

Ako se baš insistira, možemo da napravimo tako da svi članovi žirija šalju svoje glasove meni (ja neću biti u žiriju), ja ih nigde ne objavljujem dok ne istekne glasanje, a onda na kraju napravim jednu temu u kojo ću istog dana da ubacim sve od jednom i objavim pobednike.
To treba zbogozbiljnosti. Sta ti treba da te neko posle proziva kako si pustio da procure informacije. Moj predlog je prakticna anlogija sa uobicajenim glasanjem zirija, glasovi svih clanova zirija se otvaraju istovremeno i javno i sabiraju na licu mesta. Clan zirija stavlja na forum, sifrovanu datoteku, javno tako da svi mozemo odmah da je preuzmemo (tako je obezbedjeno da datoteka ne moze da se zameni) a na kraju svi objavljuju kljuceve za desifrovanje i mirna backa - nemoguce je namestati glasove (osim da se clanovi zirija dogovaraju izmedju sebe privatnim porukama).

Nije to stvar sumnje da bi bilo namestanja, nego valja odmah postaviti sve na svoje mesto i od pocetka imati legitimitet.

Sto se nominacija tice, mislim da ne treba prijave prihvatati javno, nego kroz namenski obrazac na posebnom sajtu, a da se objavi samo spisak onih koji su prihvaceni u nominacije.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat