Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 12. 2009.   #29
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

pa ne znam, meni u toj prici sa googlom smeta sto se ljudi uhvate za jednu stvar i krenu da panice, a na masu drugih jednostavno ne obracaju paznju... recimo za vecinu nas Parking servis zna tacno gde ste sve bili svakog radnog dana, a ukoliko zivite u zoni, onda zna tacno i kad se vratite kuci... mobilni operater moze da vas prati preko baznih stanica... vas lokalni prodavac zna koliko i koju hranu kupujete.. postari generalno znaju sve o svakom, a komsinice i lokalne penzose blejace da ne spominjem, oni sve snimaju... cenim da vecina nas baca izvode iz banke u djubre... pre par godina mi je stigla popunjena polisa osiguranja za kola od osiguravajuceg drustva sa kojim ja nisam nikad imao ugovor, znaci neko im je dao moje licne podatke i podatke o kolima... isto tako telekom je bio objavio telefonski imenik na internetu gde je moguce naci adrese ljudima, za mene cak pise i broj stana, pa vi vidite...

privatnost jeste problem, ali mislim da je google tu daleko manja pretnja po nas od nekih mnogo konkretnijih pretnji, na koje ni ne obracamo paznju... vecina nas sipa licne informacije na sve strane i na to ne obraca paznju, tako da neki malo agilniji detektiv moze jako puno toga da sazna, a da ne pominjemo da je javna tajna da nase drzavne sluzbe vec odavno imaju instaliranu infrastrukturu kojom mogu da prisluskuju i fiksne i mobilne telefone i da postoji i neka verzija carnivore sistema za monitoring interneta. Google jeste ogroman agregator, ali izmedju vaseg kompa i googla postoji jos puno usiju i ociju koje to sve snimaju, a njih se ja mnogo vise plasim od googla, jer se oni ne bave prodajom oglasnog prostora, nego opasnijim stvarima...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 29. 12. 2009. u 22:51.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat