Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 01. 2011.   #10
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Da pozdravim prvo ekipu koja je radila sajt i trud da se napravi nesto bolje.

Sto se tice organizacije sadrzaja, nemam nekih komentara posto iskreno nisam cesto posjecivao sajt ranije, pa da mi je nesto nedostajalo. Ono sto je i dalje tu, a mislim da nije dobro je akcenat na "Mi, ministarstvo", a ne na "Vi, gradjani, sto smo vam na usluzi", barem na naslovnoj strani.

Grb je stari, valjda bi trebao novi ako vise neko i zna kakve su oznake ove zemlje i kog vraga ih toliko cesto mijenjamo.

Dizajn je nesto najnezahvalnije jer svako osjeca da moze da kaze da je nesto dobro ili lose. Meni je dobro, ali neadekvatno. Volim zelenu boju, ali mislim da joj nije je mjesto kao osnovnoj boji na sajtu ministarstva u Srbiji. Vidim na slikama na sajtu, da neko u ministarstvu bas voli ovu boju (zidovi, stolovi...)

Postoje zvanicne preporuke za izgled i sadrzaj sajtova drzavne uprave izradjene od strane Zavoda za informatiku i internet, koji je pod nadzorom ministarstva o kome ovdje govorimo.

http://www.rzii.gov.rs/FileSystem/Si...0U%20K%20E.pdf

U tom dokumentu stoji da je cilj

Citat:
Обезбеђивања конзистентног визуелног идентитета, графичких елемената и навигације web презентација свих државних органа, локалне самоуправе и јавних служби
i da je preporuka

Citat:
Web презентације органа државне управе треба да имају препознатљив визуелни идентитет. Ово се односи на коришћење боја националне заставе за заглавља и дизајн насловне стране, као и државних обележја (у заглављу странице застава, грб, лого и адресни
подаци институције).
Ovo je klasican pristup kod nas, da se skupljaju ljudi, trosi novac i energija za donosenje nekih preporuka, pozitivnih propisa i jednom kada se donesu, niko ih prakticno ne uvazava ili postuje niti njihovo sprovodjenje neko kontrolise.

Zasto ovo govorim i zasto potenciram standardizovanje? Zato sto ce dogodine (ili ove) izbori, i kada dodje ministar koji eto ne voli zelenu boju, ponovo cemo placati izradu sajta, sa dominantom ljubicastom bojom, posto ce tadasnji ministar zidove u ministarstvu prekreciti u ovu boju. I zasto sto na sajtovim drzavih organizacija zelim standardizaciju, da bi sto prije dosao do podatka koji mi treba.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
7 članova zahvaljuje zira za poruku: