Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 01. 2008.   #27
staseprimate
NoProfessional
Certified
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Lokacija: sta te bole
Poruke: 88
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
staseprimate is on a distinguished road
Default

pa onda se jednom domenu daje dupla privilegija ! ! !
daje mu se i co.rs i .rs !
Ne vidim zasto toliko da bude neko privilegovan .....
mislim da je dovoljno to sto dobija u nasledje co.rs, a .rs je totalno novi domen koji nikada ranije nije ni mogao da se uzima od obicnih ljudi i ne vidim zasto sada ti obicni ljudi kada su dobili mogucnost da uzimaju domene nemaju pravo da konkurisu vec mogu da konkurisu samo za domene koji su preostali ?!

A to sto je covek godinama ulagao u sajt i slicjno njemu sve to ostaje i niko mu nista ne oduzima. pa zato valjda i postoje razliciti tipovi domena da bi mogli razliciti ljudi da imaju iste nazive u domenu.... ja drugi razlog ne vidim... burek.co.rs ce biti opret ispred burek.rs na pretrazivacima, ne zbog naziva nego bas iz tog razloga sto godinama postoji i sto ima ogroman manje vise kvalitetan sadrzaj.... mogu ja sta god da stavim na burek.rs dzaba mi.... necu im biti nikakva konkurencija

da treba da bude monopol nad domenom postojala bi oduvek mogucnost samo jednog domena (recimo .com kod tld) i .yu kod nacionalnih.
dakle com, net org i svi ostali su izmisljeni da ako ti je bas neophodan odredjen domen a neki bolji tld je zauzet da imas koliko toliko alternativu, a ne da vlasnik domena pokupuje sve moguce domene... to nije bio bar cilj.. ili se ja varam ?!

p.s. sad vidim da pominjes kukanje.... mozda tako deluje ali mene to uopste ne zanima... vise pricam svoj stav nego sto me stvaro briga za domen.
moji razlozi zasto ne .rs domenu
- preskupi su
- drzava nasla jos jednu caku za uzimanje masne provizije (do sada je bilo ko ima firmu i placa doprinose ima i domen)
- drzava je izmenila poslednjih godina ko zna koliko naziva, tako da i taj rs domen je pod znakom pitanja i pitanje je kako ce se zvati za 5-6 godina
- imam co.yu domen ali necu ga vise koristiti (tacnije necu uzimati co.rs pa ni .rs)
- com ce sve nas nadziveti, jeftin, lako i brzo dostupan

dakle ovo su samo moji stavovi, a ne kukanje i da se sada ja osecam nesto lose sto je to tako
i ok je to sto se ne slazemo

Poslednja izmena od staseprimate : 14. 01. 2008. u 23:13.
staseprimate je offline   Odgovorite uz citat