Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 12. 2005.   #27
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Talking

Citat:
Originalno napisao aleck
Svasta. Apsolutno mi ne pada na pamet da trpim bilo sta sto mi se ne dopada niti da prihvatam bilo ciji business model samo zato sto taj, ti ili bilo ko drugi smatra da je to moralno ispravno. Informacija je data javno, imala reklame ili ne. Šta ću ja da radim sa tim i na koji način ću pregledati javno datu infromaciju je kompletno moja lična stvar. Autor sajta može da koristi best-effort scenario i da uz informaciju servira i reklame, pa ko ih vidi/klikne, taj je video/kliknuo.
Ako je nekome potrebno finansiranje za sajt, onda neka trazi pare za pristup istom. Ako to ne prolazi, onda jeb' ga - sadrzaj mu nije dovoljno privlacan da za isti dovoljno ljudi plati.

Procenat korisnika koji arce ad-block je mizeran jer je za pronalazenje istog potrebno ukljuciti mozak i biti svestan da isti postoji, pronaci ga, instalirati, uspesno dodavati filtere itd.
Zasto tebi smeta par procenata surfera koji koriste ad-block?
Cekaj malo, ne govorimo o tebi vec o Asi koji krsi neciji copyright. Ako je nekome potrebno finansiranje za sajt nek trazi pristup istom? E pa to je, ako bude po Asi bices ogranicen na Wikipediu.

@Kai

Ja i jesam korisnik interneta. Imam FF bez adblocka koji sam uklonio, mada ga nesto ne koristim. Koristim Operu. Da imam adblock za nju, ne bi ga koristio.

@Ilija

Bez kojih popupova? Ovde se govori o tekst reklamama (AdSense) i tradicionalnom banneru.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 27. 12. 2005. u 23:00.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat