Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 03. 2011.   #50
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ljtruba Pogledajte poruku
OK, ne znam da li si citala sve redom ali bi to mogla da uradis.

Prvo, kao malo preduzece imas pravo na 40% popusta.
Drugo, imas pravo na dodatnih 40% popusta ako se bavis trgovinom na malo.
Trece, da, ako nemas istaknutu firmu i predas dopis, bices oslobodjena.
- Nisam malo preduzeće već preduzetnik
- Ne bavim se trgovinom
- Nemam istaknutu firmu i predala sam Dopis pre tri meseca i još me nisu oslobodili.

Dopis za oslobađanje od plaćanja komunalne takse za isticanje firme predala sam 23.11.2010. sa obrazloženjem da nikad nisam isticala firmu jer nemam poslovni prostor tj. bavim se delatnošću koja se može obavljati bez poslovnog prostora.
Do danas nisam dobila nikakav odgovor da li su me oslobodili ili nisu niti je iko dolazio da proveri da li imam istaknutu firmu.
Danas sam dobila OPOMENU da moram u roku od 5 dana da izmirim naloženu obavezu zajedno sa dospelim kamatama u iznosu od 97.267 dinara (pre tri meseca ta obaveza je bila 77.000 i tada sam se žalila i tražila oslobađanje).
Kome sad da se žalim? Ja para nemam jer sve što sad zaradim uplaćujem za poreze i doprinose kako bih mogla da overim zdravstvenu knjižicu. Na računu trenutno imam jedva 2.000 dinara i sad jurim poslove kako bih mogla da uplatim sledeće zaduženje doprinosa i poreza, a sledećeg meseca treba da overim ZK jer sam započela i neke preglede kod lekara (posle ću bez overene knjižice morati još i da plaćam svaki pregled). Prete mi prinudnom naplatom iz sredstava sa računa ili plenidbom pokretnih stvari. Kako da obustavim radnju i posle da radim "na crno" kada ću posle toga morati još da plaćam i kaznu što radim nelegalno.
Šta sad da radim, kome da se žalim? Šta ako mi zaplene i ovo malo stvari koje imam - dakle onemogućiće me da radim i nateraće me da odjavim sadašnju delatnost - a kobajagi se bore za podsticaj samozapošljavanja.
Da li mogu da tražim da me odvedu u zatvor da se malo odmorim od svega - a da deci barem ostane ovaj jedan televizor koji imamo i jedan kompjuter (kako bi mogli da dođu do informacija sa interneta koji su im potrebni za školu) jer su to i jedine vrednije stvari koje imamo u kući. Frižider i šporet valjda ne smeju da nam uzmu. jer deca moraju da se hrane a stare krevete i nameštaj i ne vrede ni približno koliko mi traže da platim (valjda ne smeju da dozvole da deca spavaju na podu). Čak i ako mi odrede da na neke rate plaćam sav ovaj dug ne vidim svrhu daljeg rada jer sam inače morala i da obustavim i markicu za prevoz i mnoge druge normalne potrebe svedem na minimum kako bih bar uplaćivala sebi staž i zdravstveno što sam redovno činila do prošle godine (4 godine ukupno).
Hoću pošteno da radim ali i da mogu bar nešto i da zaradim!!!
tamarab je offline   Odgovorite uz citat