Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 08. 2007.   #10
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Sav taj automatizam:

1. Ima svoju cenu
2. Ti je omča oko vrata ako hoćeš nešto radikalnije da promeniš

Zato su mi generatori draži (koji na osnovnu modela samo slože kontrolere i viewove pa kasnije sam preklapaš kako ti se sviđa). Mislim da Cake koristi taj pristup.

Generator odradi dosadni deo, ti samo prekrojiš kako misliš da je najbolje - pretumbaš kontrole, dodaš malo JS-a i sve složiš na način kako misliš da bi najbolje radilo, a ne kako tvoj framework misli da bi trebalo da radi. Generisani interfejsi su uglavnom đubre. To radi ali je često ružno, nepraktično i uz samo par manjih izmena može mnogo da se unapredi, a za to ti treba kontrola i dobro poznavanje kako stvari funkcionišu. Tačno se vidi razlika kada je nešto generično, a kada je u nešto uloženo malo sivih ćelija.

Što se u potpunosti automatizovanog backenda tiče prekočio bih PHP i koristio Django. Dokazano lepo radu i pod jačim saobraćajem, napravljen je pre svega za izradu CMS-ova pa je ste strane max upeglan, odlično dokumentovan i ima stvarno jak community. Bonus je sam Python. Kada su CMS-ovi u pitanju Django šije sve i jedan javno dostupan framework na sve i jednoj platformi.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 28. 08. 2007. u 09:31.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat