Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 03. 2010.   #8
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

i ja sam ranije pisao "sve od nule", ali to je losa ako ne i najgora praksa. :|
postoji razlog zasto treba koristiti frameworke tipa CodeIgniter, Zend, CakePHP (Joomla, Wordpress i ostali su prakticno celi gotovi sajtovi sa temama, to ni ne gledam kao frejmworke).

prvo je mnogo bitno koristiti framework kada radis u timu od 6+ ljudi, da bi se novi programeri lako i brzo uhodavali, kodirali u istom standardu, a i mnogo je lakse naci novog programera koga mozes prosto da uputis na dobru dokumentaciju i za manje od 5 dana ce on moci da kodira ko da je radio od starta na projketu.

naravno se koriste "tudje" klase u frameworku, npr za pravljenje Captche, ili Photo-Helper, ili Upload-Library, ali to moze da bude samo +, jer su to dobro testirane, inteligentno utilizovane, i proverene biblioteke/klase koje nemerljivo olaksavaju posao.

Boze, kada se setim da sam ranije pisao sam kod za Captchu, pa kao "ucim" sa neta i maznjavam blokove koda, uzas. Sporo, dosadno, i najverovatnije losije od gotovih resenja.

Framework je kostur, sve ostalo pises "od nule" (u smislu meso aplikacije, prema specifikaciji) i to je to.

cheers
dootzky je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje dootzky za poruku: