Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2010.   #1
miljant
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.09.2007
Poruke: 48
Hvala: 0
510 "Hvala" u 7 poruka
miljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished road
Default Server ili VPS, ali...

Potreban mi je server ili VPS. S obzirom da nikad nisam koristio ni jedno, a imam posebne prohteve nadam se da će mi neko ovde moći pomoći.

Pre svega potrebno mi je da mogu koristiti nešto kao remote desktop. Hoću da na serveru mogu pokrenuti browser i koristit ga na isti način kako to radim na svom računaru. Isto tako da mogu da se povezujem na druge servere preko FTP. Hoću da akd pristupim drugim sajtovima moja poseta izgleda kao da je iz zemlje u kojoj je server/IP. Na taj server ću skidati neke fajlove preko servisa za razmenu fajlova (rapidshare, megashare, hotfile...), tako da mi je potrebno da vidim ono odbrojavanje pre preuzimanja fajla ili upišem captcha kod.

Ja trenutno koristim na svom računaru Ubuntu, ali imam instaliranu i Win 7. Prioritet su Linux serveri (ili VPS). Poželjno bi bilo da neophodni dodatni (ako postoji) software bude dostupan za Ubuntu.

Naravno, na tom serveru ću imati i par sajtova, ali oni svi zajedno, trenutno, generišu svega par stotina poseta dnevno.

Poslednja izmena od miljant : 23. 10. 2010. u 11:26.
miljant je offline   Odgovorite uz citat