Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 02. 2006.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default Keširanje includovanih fajlova

Gledam da malo smanjim load na jednom serveru koji odrzavam, pa sam mislio da stavim neki od php "akceleratora" (extenzije koje kesiraju jednom kompajlirane inkludovane fajlove). Koliko sam shvatio glavni u igri su APC, zendOptimizer i eAccelerator... verovatno ima jos neki...

jel koristio neko nesto na ovu foru? Cini mi se da je Ilija pominjao par puta nesto oko zend extenzije?

ono sto me zanima je pre svega da li postoji neki negativni side-effect instaliranja ovih extenzija?

Procitao sam recimo negde da APC ne proverava da li su fajlovi promenjeni (radi brzine) i da to onda zahteva da se restartuje apache posle svake promene fajlova. Slican zahtev ima i mod_perl i vec znam koliko to moze da nervira kod rada.

Da li mozda postoji neko mesanje globalnih promenjivih iz vise skripti ili tako neka glupost kao posledica tog keshiranja?

Dalje procitao sam da ZendOptimizer i eAccelerator rade zajedno, dok APC ne radi sa Optimizerom u kombinaciji, ali je zato brzi od prethodne kombinacije. Da li mi optimizer treba za nesto, posto je dedicated server u pitanju i samo ja trenutno imam root-a, pa nema potrebe da kod encodujem radi zastite copyrighta.

Da li ce ostale extenzije da nastave da rade normalno ako stavim nesto od ovoga?

Da li je moguce izolovati keshiranje samo za jedan virtual host ?

I tako, jednom recju recite mi sve sto znate o ovome, jer ako oborim slucajno server ode mi glava :P
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat