Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 09. 2007.   #49
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Iako od pocetka pratim ovu temu na DPT, do sad se nisam ukljucivao jer mislim da nisam imao nista pametno da kazem. Verovatno nemam ni sad ali bih samo voleo da mi se pojasni par stvari kako bih bolje shvatio ideju i ciljeve udruzenja.

Kao i jos neki clanovi ovog foruma ne shvatam bas najbolje kome je ovo udruzenje okrenuto? Pogledao sam link koji je Dragan ostavio i pazljivo procitao njegove postove na ovu temu - ali i dalje mi nije skroz jasno sta se tu desava...
Citat:
(...) ovo je tip organizacije čija se aktivnost, a i samo članstvo, zasniva na zadovoljenju interesa pojedinaca i firmi na određenom nivou participacije. Drugim rečima, koliko budete videli interes da možete nešto da dobijete učlanjenjem u ovu organizaciju - vi ćete se u nju i učlaniti.
Uz duzno postovanje - sta ovo znaci? Mozda nisam sve najbolje ispratio, ali da li je cilj udruzenja da okupi iskljucivo istaknute profesionalce? Odnosno, ako udruzenje svoje aktivnosti fokusira na izgradnji svog imidza u javnosti (da budem krajnje pausalan, pa da kazem nesto kao web varijanta SANU), onda je "zadovoljenje interesa pojedinca" valjda cast da u svom kurikulumu stavi "Boris Krstovic, clan SANU, pardon, eStart udruzenja web profesionalaca"

Ili, ako ce se udruzenje postarati da privredni subjekti (kao reper nekog ko bi investirao u ozbiljnije web projekte) postanu svesni postojanja snaznog esnafa u ovoj industriji - to bi moglo znaciti da niko ko nije clan udruzenja ne moze dobiti realno ozbiljan projekat, jer ce klijent traziti nekog ko je clan udruzenja kako bi bio siguran u profesionalnost izvodjaca radova. To je takodje jedan jak interes za uclanjenje.

Ima ih jos dosta, ali ja to nigde konkretno ne vidim da pise... Sertifikati/papiri/inkubatori/saradnje/etc. su, bar u prvo vreme, meni potpuno nejasna prica ovde... odnosno najtanji led za neke magle i sitno trpanje para u dzep... (ni na koga konkretno ne mislim, da ne bude zabune).

Da rezimiram - ako je ovo guild ciji je osnovni cilj da vrsi edukaciju i okuplja profesionalce sa odredjenim rezultatima by invitation only, onda ne treba niti jednog trenutka dozvoliti sebi da ljudi i nakon citanja proklamacija udruzenja postave pitanje "sta ja tu dobijam".

Ali onda isto tako treba da postoji jasan i ozbiljan kriterijum za clanstvo.
Citat:
Svi kandidati za prof.članstvo (koji već imaju reference iz datih oblasti) moraju uz prijavu priložiti i spisak referenci sa opisom aktivnosti na datom projektu i adekvatne kontakte za potvrdjivanje referenci.
OK je ovo, ali zasto ne napisati recimo da je uslov za uclanjenje profesionalni staz od najmanje 2 godine u IT struci, uz prilaganje radne knjizice... E, tu pocinje prica o ozbiljnosti...


Ja ne mogu da zamislim da neki kamerman u USA pita "a sta ja dobijam?" da mu iza imena pise "Joe Raspad, A.S.C.", ili nekog montazera da mu pise "Joe Raspad, A.C.E.".... just my 2c
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 21. 09. 2007. u 10:43.
boccio je offline   Odgovorite uz citat