Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 03. 2006.   #15
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao DejanVesic
Sa razlogom.

Pored punokrvne OpenSource baze sa dugogodišnjim iskustvom,

PostgreSQL

(koju toplo preporučujem),

tu su sada:

MS SQL 2005 Express, zatim IBM DB2 (takođe free od skora) i Oracle Express.

Ne vidim prednost MySQL-a nad ni jednom od gore pomenutih, ako vam treba dobar DBMS engine, gde kroz procedure i trigere možete da smestite bitan deo biznis logike i tako olakšate front end aplikaciju do maksimuma.

a ja opet ne vidim prednost gore navedenih nad mysql-om (sem Oracle-a u slucaju jako velikih tabela), posto on ima sve to, plus ima mogucnost da na jednom serveru kombinujes ultra brze myIsam tabele sa fulltextsearch indexima, i innoDB tabele sa ovim ostalim naprednijim opcijama koje pominjes... To ni jedna druga baza nema kao varijantu, koliko je meni u znanju..

Dodatna prednost na strani Mysql je sto prvo on za razliku od ovih navedenih (sem postgresa) nije oslabljena verizja komercijalne baze, nego je full proizvod, drugo sto radi sasvim fino i pod windowsima (postgres tu otpada) i pod linuxom (mssql otpada) i sto je veoma jednostavan za administraciju (sa DB2 nisam nikad radio, ali Oracle je meni nocna mora...), i na kraju sto ima neke mnogo kul fore kao sto su autoinkrement polja (mrzim sekvence), limit kod selekcije i sl...

Naravno ovo sve pricam iz aspekta web developera.. za neke stvari su DB2 i Oracle zakon (fino podesavanje indexa na milion i jedan nacin, rad sa jako puno podataka, stabilnost i sigurnost i sl..), ali to obicno bas i nije toliko neophodno kod izrade sajtova...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat