Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 10. 2010.   #15
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Pedja Pogledajte poruku
Affiliate marketing nije puko oglašavanje. To je učešće u poslu koje se obavlja zarad provizije.
Upravo se u raspravama na netu vezano za "slucaj" cesto pominje termin provizija, i to u onom negativnom smislu s moralnog aspekta (uz'o proviziju rekla bi carsija).
Treba razjasniti da provizija sama po sebi ne govori u kakvom su odnosu partneri u poslu, nego da je to samo vid placanja, poput fiksne naknade, kompenzacije, kliringa, swicha i slicnoga.
Da pojednostavim...ako sam stavio baner na svoj sajt i za to dobio fiksno ugovorenu cenu - ja sam prodavac oglasnog prostora a vlasnik banera je zakupac.
Ako sam stavio affiliate link koji je ubacen u baner na svoj sajt, opet sam samo prodavac oglasnog prostora a vlasnik banera je kupac.
Kad mi placa za uslugu fakturisem mu uslugu oglasavanja ili najma prostora na sajtu ili marketinsku posrednicku uslugu nalazenja kupca.
I konacno, vec smo raspravljali u onoj temi "nasa pitanja"...kako se vode prihodi u knjigama od ovih delatnosti, na osnovu cega se vrsi realizacija ceka iz inostranstva.
U najvecem broju slucajeva kod affiliateja je ukljucen i treci partner - affiliate procesor ili provajder kao CJ, ShareIt, Avangate i drugi.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat