Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 01. 2009.   #7
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Ja koristim ATCom AU-600, kupljen za 30ak evra u Netiksu. Jeste USB, tako da mu je potreban računar, ali se umesto SIP servera kači na Skype. Za mene je ovo prednost, pošto imam gomilu kontakata na Skypeu i ne mogu da ih teram da instaliraju još jedan VoIP program.

Uređaj, inače, jako fino radi. Osnovna funkcija mu je da omogući pričanje preko Skypea preko fiksnog telefona. Dok zvoni Skype, uređaj emulira CallerID tako da mi na ekranu bežičnog izlazi username osobe koja me zove. Tokom razgovora fiksna linija je slobodna, a u slučaju da zazvoni telefon čuće se call waiting signal, sa mogućnošću prebacivanja sa poziva na poziv, ili konferencijske veze.
Softver u sebi ima i telefonsku sekretaricu, sa zanimljivim administrativnim môdom - mogu sa bilo kog telefona da okrenem svoj fiksni, ukucam PIN i pozovem nekoga na Skypeu (mogući su i SkypeOut pozivi). Sve funkcioniše i u obrnutom smeru, tako da poziv sa Skypea (u slučaju da korisnik zna PIN) može da završi u fiksnoj mreži. Drugar iz Brazila već godinu i po koristi ovo, i ne žali se

Mana uređaja je to što radi samo sa Skypeom, samo uz računar i samo u Windowsu. Ovo poslednje nije boldirano zato što ima nekih entuzijasta koji pišu drajvere za Linux, sa idejom da ga povežu na Asterisk, što otvara vrata i za SIP.

Off Topic: Asterisk, kao zvezdica
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dušan Dželebdžić za poruku: