Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 05. 2008.   #13
Paimonia
ecce homo
Na probnom radu
 
Avatar Paimonia
 
Datum učlanjenja: 23.05.2008
Lokacija: Бањица
Poruke: 26
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Paimonia is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Vace
samo "brute force" rešava problem na duže staze...
Тачно.

Ја сам једном приликом обавестио органе реда о томе да је једна девојка данима злостављана од стране породице, да јој не дозвољавају да напусти стан, користи телефон и сл. Казали су да се они не мешају у породичне несугласице. То, дакле, није имало право дејство. Песница у врата и претње - то јесте.

Једном сам покушао да пријавим украдени мобилни телефон. Прво нису хтели да прихвате пријаву јер, према њиховим схватањима, није био довољно вредан (70 €). После мог урлања на пандуре и објашњавања да ми Телеком другачије неће дати картицу са истим бројем су попустили уз неку опаску у фазону: "Ала овај смара...", али након што сам им објаснио да знам и ко је украо телефон, за њих сам постао нем. Није било силе да они мрдну дупета. Једно је да се попуни образац, али да се суоче са лоповима - не долази у обзир. Ко зна, можда су опасни. Онда сам позвао другаре из интервентне, рекао им да причекају да прво ја видим шта се може и све је решено...

Следећа занимљивост је случај кад су ми неки пробисвети растурили сплав (угоститељски), побацали намештај у воду и сл. Сазнао сам ко је то урадио (на реци се све зна ), пријавио надлежним органима реда и опет ништа, с тим што су тада били веома љубазни, узели су отиске и понашали се као да ће нешто бити од њих. Време је пролазило, а ја сам на крају обавештен да су одустали од истраге због следећег: "Маторци би убили ове клинце да знају шта су радили.". То је једини случај у коме нисам употребио brute force јер ни сâм нисам био сигуран докле бих ишао.

Да не набрајам примере којих заиста има много... Последњи је најописнији. Један мој другар је приведен и провео је ноћ иза решетака јер је њему неко украо бицикл. Ово се догодило пре око двадесет година па моје становиште није да полицији данас не треба веровати. Никада није требало.
__________________
Svi Poslovi na jednom mestu... Srbija!

Poslednja izmena od Paimonia : 27. 05. 2008. u 03:13.
Paimonia je offline   Odgovorite uz citat