Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 08. 2005.   #21
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

To što si ti naveo da kontriram sam sebi jednostavno ne stoji. Developeri biraju platformu, ali ni jedan developer neće zanemariti dominantni browser ako nije baš prisiljen da to uradi. Zna se kako se radi: pravi se za Gecko, hackuje za IE. Šta je tu kontradiktorno?

U pravu si da developeri vole pare, ali imaju neke stvari koje se radi iz nekih drugih pobuda. Pogledam SF.net, sav taj sadržaj pod CC i srodnim licencama itd. Te stvari retko, gotovo nikad ne plaćaju račune

Citat:
Ma nemaš ti ništa mnogo od buzz-a, dok ga MS ne podrži
MS podrža XMLHttpRequest, ali to definitivno nije razlog zašto su Ajax aplikacije napravile buzz.

Citat:
Windows već *jeste* na svakom desktopu
To bi MS i trebalo da čuva Zato je i zapušten IE, da se ne bi došlo do bogatih web aplikacija koje mogu da pariraju desktop verzijama. No to je neka sasvim druga priča...

--

Mislim da je Mozilla u velikoj prednosti iz jednog razgloga > svež kod. Kompletan kod je prepisan kad ga je Netscape pustio da bude public.

Mogu da se kladim da u IEu ima blokova koji su stari 10 godina. Nekako mi dođe žao IE tima, treba se nositi sa tom gomilom prekrpljenog koda...
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat