Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 11. 2009.   #37
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
Prednost Open Source-a je poverenje... Zasto bih ja instalirao nesto na svoj racunar, pravio tebi index, a da pri tom nemam pojma sta radi to sto sam instalirao..
U osnovi tacno, ali pretpostavljam da znas i ceste slucajeve raznih third part zloupotreba.
Citat:
Kako da budem siguran da ne indexira moje lokalne fajlove? Kako da budem siguran da to sto radi vash software ne ugrozava mene kao pojedinca ili poslodavca? Kako da znam da nece u jednom trenutku da mi "ukrade" poslovna dokumenta?
Ako ne koristis "kondom" na racunaru, za to sto si pobrojao ne mozes biti siguran ni sa jednom aplikacijom koju imas ili instaliras.

Citat:
Ocekujete da ljudi koriste vas program, vama prave posao, a ne nudite nikakvu sigurnost?
Ovo mi nije jasno? Ako se pravi neki posao u Search industriji, podrazumeva se da je korist obostrana. Useri valjda treba da dobiju relevantnu informaciju, a provajder to treba da naplati obicno od oglasivaca. Sigurnost? Kao sto rekoh o tome se moras pobrinuti sam...ali pretpostavljam da si hteo da kazes poverenje. A koji to StartUp moze da ponudi relevantno poverenje izuzev deklaratornog. Normalno je da ces glavnim i dugogodisnjim igracima vise verovati nego nekim "novim klincima".
Citat:
A sto se tice custom algoritama i ostalog vezano za zastitu intelektualne svojine... Hehe, niste prvi koji je napravio index, sve je lepo objasnjeno vec u hiljadama knjiga, niste prvi koji su napravili distribuirane sisteme...
Ne secam se da je neko ovde pominjao ekskluzivu na distribuirane sisteme.
I samo bi na posletku izneo neke moje teze:
I ja sam veliki pobornik open source(a),
licno mi se jako dopada ideja distribuiranih sistema kojim se zaobilaze neka centralna mesta, kao i open source to smatram doprinosom demokraticnosti Interneta - to vazi i za Wowd i za neke slicne projekte recimo Opera Unite itd...
Da li je to sa tehnickog, marketinskog, usability stajalista izvodljivo...verujem da jeste. Da li je ekipa iz Wowda bar za pocetak odradila dobar posao...mislim da nije.
Nepojmljivo mi je da su krenuli sa javnom betom a da evo vec desetak dana nisu bili u stanju da ispisu FAQ stranu i objasne ljudima barem nekoliko desetaka pitanja koja meni padaju na pamet i sa kojima sam u nedoumici.
Ali i pored svih nedoumica...ja zelim da ovakvi projekti uspeju i da ih ima sto vise. Najmanje sto zelim je da Google pokupuje sve sto mu moze uzeti i jedan procenat zarade. Svi smo mi Google generacija i toliko nam je toga podario, ali brate preterali su...svugde su se upetljali, a monopol nije dobar za razvoj.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat