Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 03. 2010.   #20
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao dinke
A koliko uopste ima smisla kupovati LCD/Plazma TV kad nemas Full HD TV Program na njemu?
Pa... ne bas mnogo, osim ako bi gledao filmove (bluray ili "upscaled" DVD). Ili bi prikopcao neku konzolu/kompjuter..

Mada, sta znam, evo ja sad gledam kod sebe nesto sto je standard signal, OK to izgleda iako nije preko celog ekrana (vidi dole), verovatno iz prostog razloga sto je ekran prilicno veliki.

Citat:
Po onome sto sam ja video slika izgleda gore nego na klasicnim (CRT) televizorima?
Pazi, SD (standard) signal je 4:3 format, a svaki HD TV je 16:9 (=widescreen), pa onda ako hoces SD preko celog ekrana, onda TV to razvuce, ali dolazi do deformacije jer 4:3 naravno nije isti odnos kao 16:9. I onda naravno sve izgleda malo deformisano, ljudi debeljuskasti, itd, odvratno.

Ali, imas opciju da ne razvlacis SD signal preko celog ekrana vec da ostavi sliku u 4:3 i postavi je u centar, a desno i levo jednostavno bude crna povrsina. I tada je slika sasvim OK jer slika ostaje u 4:3 formatu. (Ima na relativno novijim modelima i zoom opcija, gde isto SD slika prekrije ceo HD ekran, ali bez deformacija vec uveca centralni deo, ali onda gubis malo slike gore i dole.)
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 14. 03. 2010. u 21:23.
degojs je offline   Odgovorite uz citat